Náš personál

Náš personál

Náš slogan: „We Teach Because We Care, We Care Because We Love“ sám o sebe napovedá, v akom duchu sa snažíme našu škôlku viesť. Chceme prostredie láskavé, prívetivé pre dieťa, kde by sa cítilo ako v kruhu rodiny a malo pocit bezpečia a dôvery. A práve takéto prostredie nám pomáha vytvárať celý náš personál, ktorý Vám rady v skratke predstavíme:

Ing. Miroslava Široká

Ing. Miroslava Široká - Meadow.sk „Vyštudovala som ekonómiu a manažment na SPU v Nitre. Počas vysokej školy som 1 rok strávila vo Veľkej Británii – Londýn, kde som popri práci tiež študovala angličtinu, ktorá je dodnes mojou srdcovou záležitosťou. Potom som pracovala niekoľko rokov ako manažérka ľudských zdrojov vo veľkej medzinárodnej spoločnosti, až kým sa mi nenarodila prvá a neskôr aj druhá dcérka. Vtedy som postupne začala zisťovať ako veľmi ma láka a baví byť s deťmi, venovať sa im a dávať im svoju lásku a pozornosť. Keď sa mi naskytla príležitosť učiť v detskej jazykovej škole angličtinu, krajšiu prácu som si ani nevedela predstaviť, a tak som vymenila prácu manažérky za prácu s malinkými deťmi (medzi mojich prvých žiačikov patrili už aj detičky vo veku od 3 mesiacov :-) ). Kombináciu „angličtina + deti“ som si tak obľúbila, že som v nej pokračovala aj po odchode z jazykovej školy. Učila som z knižiek ,Cookie and friends´ hravú angličtinu a neskôr aj z vlastných materiálov vytvorených na základe milej anglickej ľudovej pesničky „Over in the meadow“. Vidiac radosť, s akou deti a mamičky chodili na hodiny, chcela som v tejto práci aj naďalej pokračovať a rozvíjať ju. A tak ďalším krokom bolo naše spoločné rozhodnutie s Magdalénkou, založiť bilingválnu škôlku, kde by sme tiež mohli aplikovať našu vášeň pre zdravú stravu. Nielen vlastným úsilím, ale najmä s Božou pomocou, sme dnes tu, v škôlke “Meadow“, pripravené starať sa s láskou spolu s celým kolektívom škôlky aj o Vaše detičky.“

Mgr. Magdaléna Drdošová

Mgr. Magdaléna Drdošová - Meadow.sk

„V roku 2011 sme spolu s Mirkou založili našu škôločku a odvtedy sa ju stále snažíme krok po kroku zveľaďovať a napĺňať tak aj predstavy, ktoré sme na začiatku mali. Okrem tejto náročnej ale zároveň krásnej práce, som aj manželka a mamina dvoch synčekov. Pred narodením mojich detí som vyštudovala na UKF v Nitre kvalifikované pedagogické vzdelanie učiteľstva všeobecno-vzdelávacích predmetov a hneď po škole som rok pracovala ako pani učiteľka na základnej škole. Už pred začatím štúdia ma vždy lákala práca s deťmi, ako študentka som robievala inštruktorku v letných táboroch. Okrem lásky k deťom, vo mne postupne rástla aj moja ďalšia vášeň a tou je prirodzený spôsob starostlivosti o zdravie a zdravý životný štýl. Stala som sa certifikovanou poradkyňou dojčenia a absolvovala som viacero odborných kurzov zdravej výživy špecializovaných hlavne na výživu detí, tehotných a dojčiacich žien. Pochopila som ako krásne funguje prirodzená liečba a výživa bez chémie, na ktorú doplácajú často aj naše deti. Táto oblasť je úzko prepojená aj s prirodzenou výchovou a láskavým vzťahom k deťom už od počiatku ich zrodenia, preto môžem tieto poznatky úžasne aplikovať do našej škôlky. Stretnutie s Mirkou, naše spoločné predstavy, ktoré sa od začiatku skvelo dopĺňajú, považujem za Božiu cestu, ktorá nás každým dňom napĺňa a dáva radosť zo splneného sna, ktorým je možnosť starať sa aj o vaše najväčšie poklady. Každý z nich je pre nás výnimočný, jedinečný a originálnym spôsobom obohacuje náš deň! “

Mgr. Zuzana Kiripolská

zuza2Zuzka je našou pani učiteľkou s bohatými skúsenosťami s prácou s deťmi. Má veľmi pozitívny vzťah k deťom, citlivo vie, kedy čo ktoré potrebuje a vie pracovať tak s najmenšími drobčekmi ako aj s predškolákmi, ktorým všetko veľmi trpezlivo vysvetľuje a dokáže odpovedať aj na tie najzvedavejšie detské otázky. Vnáša do našej škôlky pokojnú a vľúdnu atmosféru, je láskavá a zároveň dokáže deťom stanoviť hranice pri vystrájaní tak, aby ich rešpektovali a osvojili si ich.

Zuzka: „Vyštudovala som Environmentálnu ekológiu na UKF v Nitre. Už počas štúdia som sa začala venovať environmentálnej výchove prostredníctvom realizácie rôznych projektov v rámci nášho občianskeho združenia Campanula. V roku 2008 som realizovala projekty so zameraním na ochranu prírody a rozvoj umeleckej činnosti v ZŠ Radava v ročníkoch 1.-4. Vtedy som si uvedomila, že malé deti sú najvďačnejšie, najúprimnejšie a najveselšie stvorenia a ja sa cítim medzi nimi ako v rozprávkovom príbehu, ktorý má každý deň iný obsah a je plný zázračných vecí.  Počas dvoch rokov práce v štátnej materskej škole som zistila, že deti sú najväčšími učiteľmi a dajú sa prostredníctvom nich formovať i dospelí a dokonca i celá spoločnosť a životné prostredie. Keď deti dostanú v predškolskom veku dobré  a silné základy, tak si ich nesú so sebou celý život. Neraz som bola svedkom ako sa deti pustili do rôznych činností ako napr. budovanie záhrady, ochranárske brigády, organizovanie podujatí a pod. To následne inšpirovalo k činnosti ďalších ľudí. A o to presne ide. V roku 2013 som si dokončila štátnicu z pedagogiky na UKF v Nitre a tak teraz kombinujem intuitívnu a lesnú pedagogiku s prvkami štátneho vzdelávacieho systému v škôlke “Over in the Meadow”. Mojim cieľom je, aby z detí boli slobodné, rozhľadené a tvorivé bytosti s dobrým srdcom, ktoré sú schopné už v predškolskom veku riešiť rôzne problémy, podieľať sa na tvorbe miesta v ktorom žijú, uvedomujú si význam všetkých živých bytostí a prírody.”

Andrea Strapáková

Ada2Andrejka: „Už na strednej škole, ktorú som vyštudovala – Sociálna a pedagogická akadémia, sme sa počas praxe venovali detičkám v školských aj predškolských zariadeniach a tiež detičkám so špeciálnymi potrebami. V tých časoch som získala veľmi blízky vzťah k deťom. Po ukončení SŠ som absolvovala pomaturitné jazykové štúdium špecializované na anglický jazyk a na vysokej škole som študovala fyzio-terapiu a balneológiu. Ale počas prázdnin som pracovala ako animátorka v letných táboroch, lebo detičky mi veľmi chýbali. Keď prišla možnosť odísť do zahraničia – Veľkej Británie, neváhala som a našla som si prácu blízko Londýna v súkromnej materskej škole. Starala som sa o detičky od 5 mesiacov do 4 rokov, zdokonalila som si angličtinu a tiež som sa rozhodla pre štúdium detskej starostlivosti (CACHE – Childcare) a rôznych vzdelávacích kurzov zameraných na výchovu a starostlivosť o deti. Všetky tieto nadobudnuté poznatky a skúsenosti a tiež svoju vášeň pre detskú radosť a veselosť sa teraz snažím vnášať do starostlivosti o Vaše – „naše“ detičky.”

Iveta Boszorádová

tn_IMG_4601 Ivetka: “Je šťastie v živote čoveka, ak sa môže venovať práci, ktorá ho baví. Mne sa to podarilo. Práca s detičkami je psychicky pomerne náročná, no zároveň ma pozitívne dobíja – deti vedia dať človeku obrovské množstvo enerie. Všetci vieme, že čo deťom dáme, 100 – násobne nám vrátia. Ja sa snažím drobcom v našej škôlke dať veľa lásky, pozornosti, povzbudím ich v každom, čo i len malom pokroku, aby získali pocit sebadôvery, pocit, že sú ľúbené. Dôkazom toho, že moja práca má zmysel  je spätná väzba od detí – nie je krajší pocit ako ten, keď prídem do práce a deti sa mi nahrnú do náručia … Toto je pre mňa najkrajšia odmena.”

« späť na úvod